Historyczne zwycięstwo w CodeWeek. Niesamowity wynik 20 505 zgłoszonych wydarzeń zagwarantował nam złoto! Wydarzenia w Polsce zaczynały się co… minutę! Tak, tak, w tym roku jesteśmy pierwsi w Europie. Wspólny sukces był mozliwy również dzięki trzem projektom realizowanym w naszej szkole na lekcjach informatyki. Gratulujemy i Dziękujemy!
Aktualności
Polska zwycięzcą CoodeWeek2020
Ślubowanie klasy pierwszej
28 października uczniowie klasy I w obecności Pani Dyrektor zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Ślubowali: „uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły, kochać naszą Ojczyznę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.” Następnie Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała każdego na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej im. ks. Teodora Korcza. Był to dzień pełen wrażeń i radości.
11
SZKOŁA
Regulamin nauki online w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Topoli Małej
- Szkoła zapewnia realizację podstawy programowej poprzez naukę z wykorzystaniem: platformy ZOOM - lekcje online, dziennika elektronicznego - zakładka „Zadania domowe” i strony internetowej szkoły, w których zamieszczane są materiały do samodzielnego wykonania przez ucznia oraz innych komunikatorów.
- Przebieg lekcji online, ocenianie wiedzy uczniów i frekwencja odnotowywane są w dzienniku elektronicznym.
- Plan lekcji prowadzonych online dla poszczególnych klas zamieszczony jest w dzienniku elektronicznym w zakładce zadania domowe.
- Czas trwania lekcji online to 30 minut.
- Lekcje online o wyznaczonej godzinie według planu klasy rozpoczyna nauczyciel.
- Uczeń loguje się zgodnie z otrzymaną instrukcją na platformę ZOOM najpóźniej 2 minuty przed rozpoczęciem zajęć.
- Uczeń podczas lekcji online powinien mieć włączoną kamerkę i musi mieć włączony mikrofon, jeśli go nie widać lub nie słychać zostaje uznany za nieobecnego na zajęciach.
- Uczniowie logują się na platformę ZOOM używając swojego imienia i nazwiska, zabronione jest używanie pseudonimów lub niecenzuralnych słów.
- Podczas lekcji kamerka w komputerze musi być skierowana na ucznia, zabronione jest wyświetlanie innych obrazów.
- Uczeń jest przygotowany do lekcji online poprzez posiadanie przyborów piśmienniczych, książek, zeszytów oraz stroju gimnastycznego zgodnie z planem lekcji online.
- Uczestnicy lekcji online są schludnie ubrani, nie przemieszczają się, siedzą przy biurku / stole z wyjątkiem zajęć z wych. fizycznego.
- Uczestnicy nie spożywają posiłków w trakcie trwania lekcji online, dozwolone jest picie.
- Podczas trwania lekcji online wskazane jest, aby uczestnicy zajęć przebywali sami w pokoju / cichym miejscu, odizolowani od innych członków rodziny (np. młodszego rodzeństwa, dzieci) oraz zwierząt domowych (np. psów, kotów itp).
- Uczniowi nie wolno robić zdjęć, zrzutów ekranu (screen) i nagrywać przebiegu lekcji online.
- Szczegółowe zasady uczestnictwa w lekcji online (formę zgłaszania się, odpowiedzi, pokazywania prac itp.) ustala nauczyciel z uczniami.
- Nieprzestrzeganie powyższego regulaminu oraz zasad ustalonych z nauczycielem podczas pracy online, skutkuje natychmiastowym usunięciem ucznia z lekcji, wpisaniem nieobecności do dziennika elektronicznego oraz będzie miało znaczący wpływ podczas wystawiania oceny zachowania.
SZKOŁA
Klasa IV na lekcji techniki przygotowała "Odblaskowy pokaz mody "
Pamietaj!
- zawsze korzystaj z elementów odblaskowych, które będziesz nosić w widocznym miejscu na ubraniu,
- odblaski powinny być umieszczone na ubraniu tak, aby były widoczne dla kierowców jadących z obu kierunków, światła samochodu nie oświetlają całej sylwetki pieszego (zazwyczaj są ustawione na wysokości 25 cm), im niżej będą założone odblaski, tym szybciej padną na nie światła reflektora pojazdu, dzięki czemu prowadzący będzie miał więcej czasu na reakcję,
- odblaski w pierwszej kolejności powinny być złożone na dolne części odzieży np. buty, nogawki, mankiety kupując odzież na sezon jesienno-zimowy, preferuj zakup kurtek i butów wyposażonych w elementy odblaskowe,
- jeżeli masz możliwość, umieść odblaski na najczęściej używanych akcesoriach tj. torby, plecaki, itp.,
- poruszaj się chodnikiem lub drogą dla pieszych, a w razie ich braku poboczem jeżeli droga nie ma pobocza, poruszaj się jak najbliżej krawędzi jezdni, jej lewą stroną (twarzą do nadjeżdżającego pojazdu) nigdy nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.
Zachęcamy do odwiedzenia strony:
http://www.orlenbezpiecznedrogi.pl/pl/chron-zycie-zaloz-odblask?fbclid=IwAR33CpS642SJuyGy4EIieKlY4QzU50VImZM5515to6m2jYvWHbj4KSW4LgA
Europejski Tydzień Kodowania
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat Europe Code Week 2020.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów.
Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.
PRZEDSZKOLE
Dyrekcja przedszkola informuje,
że w związku z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa,
od dnia 22 października do odwołania, kuchnia i jadalnia zostają zamknięte.Przedszkole działa bez zmian,
dzieci przychodzą jednak z własnym śniadaniem,
a obiady będą zamawiane z cateringu.Posiłki zamawiamy na bieżąco każdego dnia.
Pozdrawiamy, prosimy o zrozumienie i życzymy dużo zdrowia.
SZKOŁA
Wojewódzkie konkursy przedmiotowe
osoby chętne zapraszamy do zapoznania się z regulaminami:
a także z zakresem wymagań:
Testy z poprzednich lat:
http://ko.poznan.pl/rodzice_uczniowie/konkursy_olimpiady_turnieje/testy/
Zapraszam do udziału uczniów klasy ósmej.
Marzanna Janoś
SZKOŁA
Rozpoczęcie projektu "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki"- Moduł Jesienny z lekturą Marii TERLIKOWSKIEJ Drzewo do samego nieba.
1
WSPOMAGAMY PSIAKI I KOCIAKI
Wspomagamy psiaki i kociaki
z Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt
w Wysocku Wielkim
Potrzebne są:
karma weterynaryjna sucha i mokra,
smakołyki
obroże, szelki, smycze
miski metalowe
koce, ręczniki
Akcja trwa od 15 X – 19 XI
Nie kupuj- adoptuj!
SZKOŁA
Laureaci I etapu w Internetowym Konkursie Matematyczno-logicznym „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”.
Zuzanna Przybyła (klasy 4a), Hanna Grzelczak (klasy 3a), Wiktoria Grzelczak (klasa 6b), Jakub Grzelczak (klasa 7a) zostali laureatami I etapu w Internetowym Konkursie Matematyczno-logicznym „ARCYMISTRZ MNOŻENIA” i w sobotę 17 października będą brali udział w etapie finałowym. Uczestnicy będą mieć 120 minut na rozwiązanie zestawu zadań. O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
CodeWeek 2020 – czyli Tydzień Kodowania w Polsce.
W dniach od 15 – 23 października nasza szkoła rozpoczęła przygodę z programowaniem i kodowaniem w ramach Tygodnia Kodowania w Polsce. Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej szkole trwają obecnie 3 inicjatywy.
Zakodowany czwartek – na lekcjach informatyki uczniowie zapoznają się z kodem binarnym oraz systemem kodowania. Odczytują i tworzą własne kody. Jest to doskonała forma zabawy i nauki kodowania. Programowanie obrazowe Scratch - uczniowie w trybie on-line przygotują prezentację zaprogramowaną w języku Scratch na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy będą mieli za zadanie przygotowanie dowolnego programu - prezentacji o charakterze edukacyjnym. Tworzenie strony WWW - grupa uczniów on-line nauczy się tworzyć, programować stronę internetową. Niebawem fotorelacja z wydarzenia.
Dzień Edukacji Narodowej.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
całe grono uczniowskie składa nauczycielom oraz niepedagogicznym pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i życzliwości ze strony innych ludzi oraz Bożego błogosławieństwa w codziennej pracy.
SZKOŁA
Czytam sobie. Pierwsza klasa!
4Uczniowie klasy I przystąpili do akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa! Celem programu jest zachęcanie dzieci do nauki samodzielengo czytania, pokazanie, że czas z książką może być przyjemny. Klasa otrzymała serię książek, które wzbudziły dużą ciekawość i radość dzieci. Pierwsi ochotnicy podjeli próbę wspólnego czytania.
JADŁOSPIS
SZKOŁA
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
12W dniu 4 października 2019 roku odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W tej akcji edukacyjnej wzięło udział aż 5239 szkół z różnych krajów na całym świecie m.in. Polski, Rosji, Chorwacji, Ukrainy, Portugali, Stanów Zjednoczonych, Paragwaju i wielu innych krajów.
Celem przedsięwzięcia było przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Szkoła zrobiła się bardzo kolorowa za sprawą plakatów, które zostały przygotowane przez uczniów klas szóstych.
Uczniowie podchodzili do krótkich egzaminów ze znajomości tabliczki mnożenia. Najlepsi otrzymywali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz dyplomy i drobne upominki. Na lekcjach matematyki uczniowie grali w gry, rozwiązywali zagadki, rebusy związane z tabliczką mnożenia.
Uczniowie naszej szkoły wezmą również udział w Internetowym Konkursie Matematyczno-logicznym „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”. Trzymamy za nich kciuki i życzymy im powodzenia!
Dzień chłopca w przedszkolu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień chłopca w przedszkolu.
SZKOŁA
Internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Najważniejsze informacje o konkursie:
1. Udział w konkursie jest bezpłatny.
2. Termin: 05.10.2020-17.10.20203.
3. Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach:
ALFA - klasy IV i młodsi
BETA - klasy V i VI
GAMMA - klasy VII i VIII
TEACHER - nauczyciele
OPEN - rodzice uczniów uczęszczających do szkół, które biorą udział w ŚDTM
4. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.
5. Harmonogram
Rejestracja - 29.09-5.10.2020
I ETAP - eliminacje - 5-7.10.2020
Ogłoszenie wyników I ETAPU - 12.10.2020
Finał - 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00 UTC)
Ogłoszenie wyników finału - 18.10.2020, godz. 12:00
6. Założenie konta uczestnika.
Każdy uczestnik wchodzi na stronę rejestracji i wprowadza KOD, który otrzymał od nauczyciela. Następnie zakłada indywidualne konto uczestnika, podając swój adres mailowy, klasę, rocznik oraz imię i nazwisko.
7. Przebieg I ETAPU (ELIMINACJI)
Etap ten trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00). Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi. Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu. Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów. Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.
8. Przebieg FINAŁU
Uczestnicy mają 90 minut na rozwiązanie zestawu zadań. O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.
9. Nagrody
Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego "Tabliczka mnożenia", plecak i piórnik.
Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) - dyplom, plecak i piórnik.
KODY DO REJESTRACJI:
ALFA kl. 4 i młodsi QTRT (https://wmtday.org/pl/app/contest/register/qtrt)
BETA kl. 5 i 6 HDIC (https://wmtday.org/pl/app/contest/register/hdic)
GAMMA kl. 7 i 8 JFPA (https://wmtday.org/pl/app/contest/register/jfpa)
OPEN rodzice QTBY (https://wmtday.org/pl/app/contest/register/qtby)
TEACHER XVFY (https://wmtday.org/pl/app/contest/register/xvfy)
Gorąco zachęcam do udziału.
Z pozdrowieniami
koordynator Marta Przybylska
Instrukcja obsługi programu ZOOM
Szanowni rodzice, drodzy uczniowie. Poniżej został zamieszczony samouczek - instrukcja do pobrania oraz film, który ułatwi Wam w razie potrzeby korzystanie z ZOOMa. Pozdrawiamy
Plik do pobrania ...ZOOM.pdf
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
„Przez odpowiednią literaturę kształtuje się smak przyszłego czytelnika,
a właśnie chęć korzystania z książek jest miarą powodzenia
w nauce i w życiu dorosłym”.
Jan Brzechwa
3Czytanie daje wiele korzyści. Dzięki tej umiejętności możemy zdobywać wiedzę, rozwijać się, wzbogacać słownictwo, poznawać niezwykłe światy i rozbudzać naszą wyobraźnię.
Uczniowie kl. III wspólnie czytali "Pamiętnik Felka Parerasa" Ewy Chotomskiej. Przygody tego sympatycznego psa bardzo im się spodobały i wzbudziły zainteresowanie jego dalszymi losami. Książkę tę będą poznawać w ramach projektu "Czytająca szkoła".
Chłopcy z kl. V w ramach Dnia Głośnego Czytania przenieśli się do starożytnej Grecji i poznawali mity o bogach i herosach. Widać było, że czytali z ogromnym zainteresowaniem.
Czytajmy nie tylko od święta!
PRZEDSZKOLE
- Nadia Konieczna z grupy starszaków wykonała pracę na konkurs ogłoszony przez Urząd Statystyczny w Poznaniu "Nasze gospodarstwo rolne".
Konkurs został ogłoszony w celu rozpropagowania Powszechnego Spisu Rolnego, który odbywa się od 1. 09 do 30. 11 2020.
Filmik z powstawania pracy zostanie umieszczony na stronie US w Poznaniu oraz jego stronie fb. (M.G.)
Archiwum Aktualności