• Realizacja projektu pn. "Rozwój przedszkoli w Gminie Ostrów Wielkopolski".

• Informujemy, że w naszym przedszkolu jak i w pozostałych przedszolach działających na terenie naszej gminy realizowany jest projekt pod nazwą "Rozwój przedszkoli w Gminie Ostrów Wielkopolski" zaplanowany na lata 2024-2026...

Publiczne Przedszkole w Topoli Małej realizuje projekt pn.: „Rozwój przedszkoli w Gminie Ostrów Wielkopolski” nr FEWP.06.07-IZ.00-0006/23.

Projekt wdrażany w ramach Priorytetu FEWP.06 Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+), Działanie FEWP.06.07 Edukacja przedszkolna, ogólna oraz kształcenie zawodowe, Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).

Celem projektu jest poprawa dostępu do dobrej jakości edukacji przedszkolnej w 10 Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego (OWP) działających na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski. Cel będzie realizowany poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej (zajęcia dodatkowe, warsztaty
            i wyjazdy edukacyjne) dla 617 (277K, 340M) dzieci, w tym 93 (43K, 50M) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz 4 (1K, 3M) z niepełnosprawnościami, jak również poprzez zakup niezbędnego wyposażenia i pomocy edukacyjnych oraz rozwijanie kompetencji i kwalifikacji u 35 (35K) nauczycieli, w tym 1 (1K) z niepełnosprawnością w terminie od 01.07.2024-30.06.2026.

Wsparcie w ramach projektu skierowane jest do następujących osób:

- 617 dzieci w wieku przedszkolnym (w tym 93 ze specjalnymi potrzebami i 4 z niepełnosprawnościami),

- 35 nauczycieli zatrudnionych w OWP prowadzonych przez Gminę Ostrów Wielkopolski,

w tym w Publicznym Przedszkolu w Topoli Małej:

- 75 dzieci (w tym dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi),

Efektem realizacji projektu będzie uzyskanie kwalifikacji przez przedstawicieli kadry przedszkola, doposażenie w pomoce dydaktyczne placówki, otrzymanie wsparcia przez dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, uczestnictwo dzieci w dodatkowych zajęciach i wyjazdach edukacyjnych.

Wartość projektu: 1 648 927,69 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 154 249,38 PLN