• Warsztaty - "Kreatywne święta''

• Wykonywaliśmy gwiazdy z papieru 3D. Każdy mógł uwolnić swoją wyobraźnię i stworzyć własne wzory na gwiazdach. Niewielkim wysiłkiem wykonaliśmy piękne ozdoby. Efekt końcowy zaskoczył nawet samych uczestników.

• Mikołajkowy Konkurs Matematyczny dla klasy 7

• 6 grudnia został rozstrzygnięty Mikołajkowy Konkurs Matematyczny dla klasy 7. Uczniowie mierzyli się z zadaniami matematycznymi związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. Zwycięzcą został Radosław Pera, II miejsce uzyskał Miłosz Rachwał, a III Zuzanna Urbaniak. Gratulujemy!

• Podsumowanie akcji charytatywnej

na rzecz bezdomnych zwierząt

z Międzygminnego Schroniska

dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

W dniach 23 października – 6 listopada 2023 roku w naszej gminie odbyła się zbiórka w szkołach i przedszkolach darów i pieniędzy na rzecz bezdomnych zwierząt zamieszkujących schronisko w Wysocku Wielkim. Organizatorzy akcji z przyjemnością pragną poinformować, że zbiórka karmy, pieniędzy oraz koców i innych rzeczy zakończyła się sukcesem. Do tegorocznej akcji przyłączyło się 5 placówek z Gminy Ostrów Wielkopolski. Łącznie zebraliśmy 1021,52 zł i 175,88 kg karmy. Dziękujemy koordynatorom ze szkół i przedszkoli Pani Paulinie Mikołajczyk i Annie Matuszczak, Patrycji Bielawskiej, Darii Lisik, Arlecie Gorzelanie i Ewelinie Perz oraz Pani Kierownik Schroniska Klaudia Wawrzyniak.

I miejsce zajął Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łąkocinach, zebrał 21,10 kg karmy i 331 zł, co w przeliczeniu na ilość uczniów plasuje ich do nagrody ufundowanej ze środków Szkolnej Kasy Oszczędności działającej przy Szkole Podstawowej im. ks. Teodora Korcza w Topoli Małej.

Tuż za nimi jesteśmy My organizatorzy i pomysłodawcy – Szkoła Podstawowa w Topoli Małej im. ks. Teodora Korcza w Topoli Małej – zebraliśmy 79,35 kg karmy oraz 364,81 zł.

Kolejne miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Daniszynie – zebrali 32,93 kg karmy oraz 225,71 zł.

Do akcji przyłączyło się Publiczne Przedszkole w Daniszynie – zebrało 2,5 kg karmy oraz 100 zł i Publiczne Przedszkole w Borowcu, które zebrało i przekazało 40 kg karmy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy bytu porzuconych i odtrąconych przez człowieka psiaków i kociaków. Oby taki czas dobroci dla zwierząt trwał cały rok, a każde zwierzę miało odpowiedniego właściciela. Zapraszamy do odwiedzenia schroniska i adopcji zwierzęcych przyjaciół.