Dzień Dziecka w przedszkolu :))
Dzień Dziecka
- 37
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka :)
30
Obóz pod namiotami
Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza”
w Lamkach
Zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych na obóz
pod namiotami
Miejsce: Stanica Harcerska „Zielona Polana”
Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wlkp., ul. Siwego Sokoła 1
Czas trwania: 5 dni
Terminy:
I turnus 5 - 9 lipca 2021 roku
II turnus 10 -14 lipca 2021 roku
III turnus 15 - 19 lipca 2021 roku
IV turnus 20 - 24 lipca 2021 roku
Koszt: 250 zł
W programie:
- Zajęcia rekreacyjno-sportowe, plastyczne i terenowe
- Korzystanie z atrakcji kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowegoPiaski-Szczygliczka/m. in. park linowy, sztuczne boisko wielofunkcyjne, kąpielisko/
- Basen miejski „Olimpijska”
- Warsztaty profilaktyczno-integracyjne
- Ognisko z pieczeniem kiełbasek
- Konkursy, inne atrakcje
Opłata obejmuje:
- Zakwaterowanie
- Wyżywienie - 3x dziennie /Restauracja Plażowa/
- Park linowy- wstęp
- Basen miejski - wstęp
- Opiekę wykwalifikowanej kadry
- Opiekę medyczną
- Dodatkowe ubezpieczenie NNW i OC
Zgłoszenia : SEKRETARIAT SZKOŁY
Organizator: tel. 609226313
JADŁOSPIS
Klasa 3
Klasa 3 melduje ukończenie
II edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego
Czytam z klasą- lekturki spod chmurki.
Półkolonie 2021
Śpiewające życzenia dla mam od klasy III.
PRZEDSZKOLE
Drodzy Rodzice!!!
Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia i radości.
Do życzeń dołączamy taniec, wierszyk, piosenkę i kochające Was serce.
Wspólne czytanie w klasie 1
Poznajemy czasopismo "Świerszczyk"
z Panią bibliotekarką Katarzyną Szkudlarek
Projekt EMOCJA w klasie VIa
W bieżącym roku szkolnym KLASA VIa zrealizowała
międzynarodowy projekt edukacyjny EMOCJA.
Uczniowie rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność,
uczyli się, jak być tolerancyjnym i przede wszystkim oswajali swój strach.
Funkcjonowanie przedszkola i szkoły od 12.04.2021- praca zdalna
Zgodnie z wprowadzonymi zapisami dotyczącymi czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej na wniosek
- rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
- rodziców dzieci, którzy:
- są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
- realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
- realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
- pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
- wykonują działania ratownicze,
- są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),
- są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
- są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
- są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
- są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
- są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe i realizują zadania na terenie tych jednostek
ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, w szkole podstawowej, do których uczęszczają te dzieci.
Warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola, szkoły jest złożenie przez rodzica stosownego wniosku.
Pobierz wniosek
Wniosek_o_organizacje_zajec_ZSP.pdf
Proszę osoby spełniające wymienione wymogi i chcące posłać dziecko do przedszkola, szkoły od 12.04.2021 do 16.04.2021 o przesłanie wypełnionego wniosku drogą e-mail: sp_topola@o2.pl lub dostarczenie do sekretariatu Zespołu do 09.04.2021 do godz. 15.00.
Zajęcia zdalne dla przedszkolaków – materiały będą publikowane na stronie internetowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego.
Nauka zdalna dzieci szkolnych kontynuowana będzie tak, jak dotychczas.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Przypominamy. 1 kwietnia ruszył narodowy spis ludności. Dlaczego jest ważny dla nas wszystkich? Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.
Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?
Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.
Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.
Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).
Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.
To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich!
Wejdź na www.spis.gov.pl i spisz się przez Internet!
Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia i potrwa trzy miesiące.
KOMUNIKAT
Komunikat w sprawie powrotu do szkoły uczniów
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Topoli Małej
Jak wspierać uczniów po roku epidemii?
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami
rekomendowanymi przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Raport_jak_wspierac_uczniow_po_roku_epidemii.pdf
Komunikat
Drodzy Uczniowie!
Sytuacja, w której się znajdujemy nie jest łatwa zarówno dla nas Dyrekcji, Nauczycieli jak i dla Was Uczniów. Za nami bardzo trudny czas zdalnej nauki. Z wielką radością przyjęliśmy informację o powrocie do szkoły. Bardzo się cieszymy, że już niebawem wspólnie będziemy mogli uczyć się w szkolnych klasach. Czekamy na Was – Drodzy Uczniowie z niecierpliwością.
Nie obawiajcie się powrotu!Zaczniemy od wzmacniania i pielęgnowania relacji, integracji. Zadbamy o to, abyście bez obaw i stresu rozpoczęli naukę stacjonarną.
Musimy oddzielić naukę zdalną od stacjonarnej. Nie obawiajcie się, że macie ewentualne braki w zapisach w zeszytach, czy zeszytach ćwiczeń. Wszystko można nadrobić później. Przyjdzie jeszcze na to czas.
Nie obawiajcie się, że po powrocie czekać na Was będzie wielkie sprawdzanie wiedzy. W szkole zajmiemy się tym, co jest teraz najważniejsze – relacjami międzyludzkimi. Czekamy na radosnych uczniów naszej szkoły! Jesteśmy gotowi do pracy. Obiecujemy, że będziecie mogli na nas liczyć. Tworzymy przecież jeden zespół!
Udzielimy wsparcia i pomocy wszystkim, którzy będą tego potrzebować. Dbajmy o siebie nawzajem!
Do zobaczenia w szkole
Dyrekcja i nauczyciele
Ogólnopolski Konkurs Ignacego Jana Paderewskiego
Pragniemy poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Ignacego Jana Paderewskiego pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury dla uczniów szkół podstawowych i artystycznych w kraju oraz szkół polskich za granicą, w kategorii „Kreator sztuki primus „
Małgorzata Przybyła uczennica II klasy
oraz
Zuzanna Przybyła uczennica IV klasy
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Topoli Małej
zajęły III miejsce.
Serdecznie Gratulujemy!
„Każdy człowiek powinien zdawać sobie sprawę z faktu, ze dobre i trwałe wyniki osiągnąć można jedynie drogą krótkich lecz ciągłych, codziennych wysiłków. Jednorazowy wysiłek jest kompletnie jałowy. Prawdziwą umiejętność zarówno w nauce i w sztuce, jak i w każdych innych zajęciach, zdobyć można tylko codzienną pracą i codziennym wysiłkiem. I to jest bezwzględnie pewne. „
Ignacy Jan Paderewski
Informacja dla ósmoklasistów i ich rodziców w związku z zapewnieniem uczniom zdającym egzamin bezpieczeństwa sanitarnego.
Majowe święta
Majowe święta to ulubione święta Polaków. Zawsze kojarzą się nam z długim weekendem, dobrą pogodą i flagami wywieszonymi na domach, budynkach. W tym roku będą pewnie wyglądały nieco inaczej. Nie spędzimy ich tak, jak zazwyczaj, na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi. Więc może - to tym bardziej okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy, czemu tak szumnie obchodzimy majowe święta.
1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY
W tym dniu świętujemy prawo do pracy i odpoczynku. Kiedyś, 100 lat temu i dawniej, ludzie pracujący fizycznie byli wyzyskiwani. Musieli pracować po kilkanaście godzin dziennie w ciężkich warunkach, bez prawa do urlopu czy wolnych weekendów. W fabrykach pracowały nawet dzieci.
Dzięki wieloletnim strajkom, warunki pracy stopniowo się polepszały, ograniczono jej czas i zagwarantowano prawo do odpoczynku. Pokoleniu naszych rodziców i dziadków 1 maja może kojarzyć się negatywnie. Za czasów PRL komunistyczne władze organizowały obowiązkowe pochody, podczas których trzeba było okazywać zadowolenie z ustroju.
2 MAJA – DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Polonii. 2 maja jest świętem, ale nie jest oficjalnie wolny od pracy. Jednak wiele firm jest wtedy zamkniętych lub pracownicy biorą urlop. 2 maja 1945 r. polscy żołnierze wkraczający do Berlina umieścili polską flagę m.in. na siedzibie niemieckiego parlamentu.
Polska flaga jest naszym symbolem narodowym. Ma biało-czerwone barwy, które pochodzą od godła. Biały oznacza czystość, niewinność i dobro. Czerwony: ogień, waleczność, odwagę.
W domach wywieszamy flagę w kształcie prostokąta, złożoną wyłącznie z biało-czerwonych pasów. Tradycyjnie robimy to 1, 2 i 3 maja, 11 listopada, w inne święta narodowe oraz przy okazji ważnych dla kraju rocznic i wydarzeń.
Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Określa m.in. najważniejsze zasady jego funkcjonowania. By ratować upadającą ojczyznę, 3 maja 1791 r. Polacy uchwalili pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję, która zakładała wiele istotnych reform. Niestety nie udało się jej wprowadzić, ponieważ już 4 lata później nastąpił trzeci rozbiór Polski i nasz kraj na 123 lata zniknął z mapy Europy.
Konstytucja miała jednak wielkie znaczenie w czasach rozbiorów. Przypominała Polakom, co potrafili razem osiągnąć, była elementem pamięci narodowej. Pierwsze obchody Konstytucji 3 maja odbyły się już rok po jej uchwaleniu. Podczas zaborów, w czasie II wojny światowej i w PRL obchody były zakazane.
Konstytucja 3 maja stała się symbolem dążenia do niepodległości, refleksji i chęci naprawy państwa, do którego Polacy odnosili się w czasach zaborów. Została uchwalona zbyt późno, by uratować Polskę przed utratą niepodległości, jednak była mądrą i nowoczesną formą naprawy wadliwego ustroju, a zarazem drugą (po amerykańskiej) spisaną konstytucją na świecie. Pamiętajmy więc o Konstytucji 3 maja dziś, gdy nikt nam tego nie zabrania.
My z okazji 230. rocznicy uchwalenia konstytucji na lekcji historii odwiedziliśmu wirtualnie Zamek Królewski w Warszawie miejsce w którym Konstytucja została uchwalona.
https://youtu.be/QPxKxNlpVpg
2 maja wywieś flagę!
Po raz kolejny zapraszamy do włączenia się do akcji #moja flaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.
#MOJAFLAGA NA DZIEŃ FLAGI RP
W akcji #mojaflaga dotychczas brali udział miedzy innymi Adam Małysz, Marcin Gortat i Energa Basket Liga, Tour de Pologne i Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci tacy jak Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski czy Marcin Lewandowski. W promocję akcji angażowały się również Polski Komitet Olimpijski, Polska Liga Siatkowa i profil Łączy Nas Piłka. Ambasadorami akcji są też wszyscy Polacy, którzy wywieszają biało-czerwoną podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia.
https://youtu.be/VBJhyEW_jFY
Dotychczas w Internecie akcja #mojaflaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów. Mamy nadzieję, że i w tym roku pod hasztagiem znajdziemy setki tysięcy powiewających biało-czerwonych flag. Wystarczy wywiesić je przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i umieścić w social mediach z odpowiednim oznaczeniem. Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, abyśmy pokazali, że w tym dniu jednoczą nas barwy narodowe.
Zachęcamy wszystkich Polaków i przyjaciół Polski do przyłączenia się do wspólnego świętowania
Dnia Flagi RP także w tym roku!
Dzień Ziemi w klasie 3
Archiwum Aktualności