• PODARUJ   KSIĄŻKĘ  BIBLIOTECE  SZKOLNEJ!

• Wszystkich miłośników książek zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

PODARUJ   KSIĄŻKĘ  BIBLIOTECE  SZKOLNEJ!

Jeśli macie ciekawe książki i chcielibyście,

aby inni je przeczytali,

przynieście do nas  i zostawcie w kartonie przy drzwiach do szkoły.

Zrobicie radość naszym młodym czytelnikom.

Książka czytana żyje dalej.

Prosimy o przynoszenie tylko lektur, książek dla dzieci i młodzieży.

Powinny być w dobrym stanie. Nie przyjmujemy makulatury.

Akcja trwa do 25 listopada.

Za wszystkie podarowane książki bardzo dziękujemy!

• Uwaga ogłaszamy akcję  charytatywną na rzecz Międzygminnego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

​​​​​​​

Tego roku w terminie od 24 października do 6 listopada zbieramy piątaka na schroniskowego psiaka i kociaka oraz karmę dla psów i kotów.

Osobno możecie pomóc schronisku przywożąc : koce, ręczniki, podkłady, pościele, smycze, obrożę, żwirek dla kotów.

Do dnia 7 listopada prosimy o podanie: nazwy szkoły lub przedszkola, imienia i nazwiska koordynatora, liczby uczniów w placówce, zebranej kwoty i kilogramów karmy, na adres: sp_topola@02.pl

W ramach popularyzacji SKO zachęcamy do wpłaty zebranej kwoty na konto SKO działającej przy Szkole Podstawowej im. ks. T. Korcza w Topoli Małej numer konta 88 1020 2267 0000 4202 0115 2834

Darowizny proszę o dostarczenie do schroniska, lub skontaktowanie się ze schroniskiem pod numerem telefonu  725 705 107 w celu odbioru przez pracowników schroniska zebranych rzeczy dla psów i kotów.

Z zebranych pieniędzy zostanie zakupiona potrzebna karma lub inne potrzebne rzeczy dla psów i kotów do dnia 30 listopada.

Zdjęcia, rozliczenie oraz potwierdzenie zakupu zostanie zamieszczone na stronie szkoły  https://zsptopolamala.edupage.org/ do dnia 10 grudnia.

Dla szkoły lub przedszkola, które  zbierze najwięcej  karmi i pieniędzy w przeliczeniu na ucznia zostanie ufundowany słodki poczęstunek, pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

Akcja odbywa się we współpracy z Panią Agnieszka Nowicką – kierownikiem Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

Zapraszamy grupy ze szkól do odwiedzenia schroniska wraz z opiekunami – rodzicami po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Prosimy o przesłanie zdjęć z wizyty w schronisku, które umieścimy na stronie z podsumowaniem akcji.

SCHRONISKO OD LISTOPADA PRZECHODZI REMONT – NIE BĘDZIE ODWIEDZIN, ALE BĘDZIE MOŻNA PIESKI WYPROWADZIĆ.

Sponsorem słodkich nagród i dyplomów jest SKO działająca przy Szkole Podstawowej w Topoli Małej.
            Koordynatorzy projektu: Ewa Stachowska i Ewelina Perz.

• Przedszkole

• Dnia 7 października odbył się w naszym przedszkolu próbny alarm przeciwpożarowy.

Przedszkolaki zdały egzamin na 5 z plusem.

Strażakom bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowywanie nas na niebezpieczne sytuacje (M.G.)

• Uwaga kolejny konkurs ....

• Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat do udziału w konkursie fotograficznym „Rolnictwo ekologiczne”.

Konkurs ma na celu m.in. promowanie ekologicznych produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, pogłębianie wiedzy ekologicznej i zachęcanie młodych ludzi do uważnej obserwacji środowiska oraz podnoszenie świadomości na temat systemów jakości produktów rolno-żywnościowych, a także certyfikatów i oznaczeń stosowanych na etykietach, w tym znaku „Rolnictwo ekologiczne".

Każdy uczestnik może nadesłać jedno zdjęcie, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.Prace konkursowe powinny prezentować dowolny produkt żywnościowy w kontekście szeroko pojętej tematyki ekologicznej. Organizator dopuszcza różnorodne ujęcie tematu, np.: produkt rolny lub rolno-spożywczy na różnych etapach produkcji, przetworzenia lub sprzedaży, pola uprawne, produkty nieprzetworzone, przetworzone, lokalne bazary i targowiska itp.

Fotografie w pliku zapisanym w formacie JPG, RAW, TIFF o objętości maksymalnie 40 MB, 200-300 dpi oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://www.kowr.gov.pl/promocja/promocja-krajowa/rolnictwo-ekologiczne/konkurs należy przesłać w formie elektronicznej do 16 października 2022 r.

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami Konkursu https://www.kowr.gov.pl/regulamin-rolnictwo-ekologiczne.pdf

• ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

Termin Akcji: 11.10.2022

Miejsce Akcji: PARKING PRZY PRZEDSZKOLU W GODZINACH OD 8.00 DO 14.00

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx_(1)_(3).pdf

• Antonin 2022

• Dnia 30 września grupa średniaków i starszaków wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Antonia.

Przedszkolaki miały okazję zwiedzić Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów

oraz pospacerować po urokliwym parku.