• Dzień Kolorowych Skarpetek

• 21 marca, w Dzień Kolorowych Skarpetek nasi uczniowie wykonali prace plastyczne, które symbolizowały ich wsparcie dla wszystkich osób z zespołem Downa.

• Kangur Matematyczny

• Tradycyjnie, jak co roku w trzeci czwartek marca, odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Aż 24 uczniów klas II-VIII mierzyło się z zadaniami matematycznymi. Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu.

• VI Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

• VI Gminny konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych za nami.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Lewkowie, Daniszynie, Wysocku Wielkim, Szczurach i Topoli Malej.

Celem konkursu było rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych. W tym roku uczniowie wykonywali lapbooki z wybranymi przez siebie krajami anglojęzycznymi.

I miejsce Magdalena Kokot Daniszyn

II miejsce Michalina Jędrzejak Topola Mała

III miejsce Amelia Krawczyk Wysocko Wielkie

III miejsce Maja Cepa Szczury.

Wyróżnienia:

Mateusz Miśkiewicz Lewków

Hanna Grzelczak Topola Mała

Julia Stasiak Szczury

Elena Biernat Topola Mała

Lena Tomczak Szczury.

Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Fundatorem nagród był Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski pan Piotr Kuroszczyk. Nagrody wręczyli sekretarza gminy Pan Dariusz Pryczak oraz kierownik referatu oświaty i polityki publicznej pani Aneta Kasprzak. Dziękujemy także za wparcie pani Dorocie Wysz przedstawicielce wydawnictwa MacMillan.

Zapraszamy za rok.

• Światowy Dzień Liczby PI

• 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby PI. Uczniowie odkrywali kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego, które udekorowały ściany korytarza szkolnego. Tego dnia rywalizowali również w konkursie na Mistrza Pamięci Liczby PI. Tytuł Szkolnego Mistrza Pamięci Liczby PI zdobył Krystian Maciejewski z klasy 8. Zapamiętał, aż 88 cyfr rozwinięcia dziesiętnego. Sponsorem nagród w konkursie było SKO

Dyplomy za najwięcej zapamiętanych cyfr w klasie otrzymali:

- z klasy 4 Jan Kryjom (63 cyfry),

- z klasy 5 Elena Biernat (60 cyfr),

- z klasy 6 Hanna Grzelczak (54 cyfr),

- z klasy 7 Michalina Jędrzejak (54 cyfr).

Gratulujemy!