• Przedszkole w Topoli Małej działa od 15 lutego 1957 r. Znajdowało się ono w prywatnym domu pana Władysława Płocharza, którego żona – pani Stefania Płocharz- była kucharką i ukochaną przez wiele pokoleń przedszkolaków „Ciocinką”

Pierwszą kierowniczką przedszkola była pani Gertruda Mucha.

W 1965 r. przedszkole przeniesiono do Domu Strażaka.

Przedszkolem zarządzały kolejno:

• pani Gertruda Rafałowska ( nazwisko panieńskie Mucha)- do1968,
        • pani Danuta Błaszczyk (1968-1971),
        • pani Helena Urban (1971-
        • pani Maria Bogucka ( pani Urban na urlopie macierzyńskim)
        • i ponownie pani Helena Urban. – do 1976).

W 1976 r. dyrektorem przedszkola została pani Bożena Wiatrowska, a od roku 1994 do 2012 funkcję dyrektora pełniła pani mgr Magdalena Gierz.

Z dniem 1 września 1995 r. zmieniła się struktura organizacyjna przedszkola, w jego skład włączono bowiem przeniesiony ze szkoły tzw. oddział zerowy. W sali mieszczącej się w remizie strażackiej zaczęło się robić tłoczno. Ponieważ akurat rozbudowano szkołę, dnia 5 listopada 1995 r. przedszkole zmieniło siedzibę - zostało przeniesione do budynku szkolnego.

Od dnia 21 kwietnia 2001 roku na mocy uchwały Rady Gminy Nr 21/223/2001 przedszkole nosi imię „Królewny Śnieżki”. Z uwagi na coraz większą liczbę przedszkolaków w tym samym roku utworzono trzeci oddział. Liczba dzieci utrzymuje się na poziomie 65- 68, jednak chętnych jest znacznie więcej.

Wrzesień 2012 r. przyniósł kolejne zmiany: przedszkole weszło w skład Zespołu Szkolno –Przedszkolnego, a jego dyrektorem została pani mgr Grażyna Bąk.

Obecnie dyrektorem jest pani mgr Marzanna Janoś.

Od 2020 roku przedszkole posiada osobny budynek , z trzema przestronnymi salami, które posiadają własną łazienkę i szatnię, z zapleczem dydaktycznym. Przedszkole zapewnia miejsce dla 75 dzieci.

Budynek posiada osobną stołówkę z kuchnią oraz zaplecze socjalne.  Dostępny jest również plac zabaw.